Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu polickiego w okręgach nr 1, 2, 3
Oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu polickiego w okręgach nr 1, 2, 3 zostały opublikowane przez PKW. Tak głosowali mieszkańcy Twojego regionu. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu polickiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GIENIUSZ Andrzej Wiktor: pozycja 1 : 3,51% (766 głosów)
- LEPIESZA Małgorzata Stefania: pozycja 2 : 3,51% (766 głosów)
- SZMUC Antoni Jacek: pozycja 3 : 3,51% (766 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- FERDYN Jeremi Witold: pozycja 1 : 1,12% (245 głosów)
- ZDULSKI Tomasz Krzysztof: pozycja 2 : 1,12% (245 głosów)
- TOMCZUK Barbara Ewa: pozycja 3 : 1,12% (245 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- BEDNARSKA Monika: pozycja 1 : 1,24% (271 głosów)
- SZKUDLAREK Paweł: pozycja 2 : 1,24% (271 głosów)
- JAROSZEWICZ Danuta Barbara: pozycja 3 : 1,24% (271 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- FATE Shivan: pozycja 1 : 12,16% (2 652 głosów)
- KRZYWICKA Dorota: pozycja 2 : 12,16% (2 652 głosów)
- SIEDLECKA Wiktoria Agnieszka: pozycja 3 : 12,16% (2 652 głosów)
- WAŁEJKO Bogusław: pozycja 4 : 12,16% (2 652 głosów)
- BARAŃSKI Lech Tadeusz: pozycja 5 : 12,16% (2 652 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA - GRYF XXI:
- WESOŁOWSKA-KOŚMIDER Izabela: pozycja 1 : 4,32% (942 głosów)
- HOPPE Jacek Franciszek: pozycja 2 : 4,32% (942 głosów)
- TRĘDOWICZ Jerzy Zenon: pozycja 3 : 4,32% (942 głosów)
- MAJCHRZAK Magdalena Karina: pozycja 4 : 4,32% (942 głosów)
- ŁUKASIUK Tadeusz Piotr: pozycja 5 : 4,32% (942 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu polickiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- OKOPNY Jerzy: pozycja 1 : 1,86% (1 613 głosów)
- KOŁOBYCZ Małgorzata Izabela: pozycja 2 : 1,86% (1 613 głosów)
- STACHOWICZ Małgorzata: pozycja 3 : 1,86% (1 613 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- CZUBARA Tomasz: pozycja 1 : 1,76% (1 529 głosów)
- BOROWICZ Kamil Damian: pozycja 2 : 1,76% (1 529 głosów)
- POPIELARCZYK Agata Kama: pozycja 3 : 1,76% (1 529 głosów)
- WOJTASIAK-WIRZMAN Agnieszka Maria: pozycja 4 : 1,76% (1 529 głosów)
- NERMEND Loran Arian: pozycja 5 : 1,76% (1 529 głosów)
- KLOWAN Małgorzata: pozycja 6 : 1,76% (1 529 głosów)
- SCHULZ Aleksandra: pozycja 7 : 1,76% (1 529 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- SZYMAŃSKA Teresa Elżbieta: pozycja 1 : 1,29% (1 122 głosów)
- MALLEK Paweł: pozycja 2 : 1,29% (1 122 głosów)
- POLITO Mirosława Grażyna: pozycja 3 : 1,29% (1 122 głosów)
- BOREK Katarzyna: pozycja 4 : 1,29% (1 122 głosów)
- SOCHACKI Tomasz Robert: pozycja 5 : 1,29% (1 122 głosów)
- KOBUS Sławomir: pozycja 6 : 1,29% (1 122 głosów)
- JEKIEL Aleksandra: pozycja 7 : 1,29% (1 122 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JEKIEL Jacek Jerzy: pozycja 1 : 5,38% (4 676 głosów)
- KACZYŃSKI Marek: pozycja 2 : 5,38% (4 676 głosów)
- PIETRAS-LEWICKA Paulina Katarzyna: pozycja 3 : 5,38% (4 676 głosów)
- SIEDLECKA Angelika: pozycja 4 : 5,38% (4 676 głosów)
- JAKUBOWSKA Marita: pozycja 5 : 5,38% (4 676 głosów)
- KORZENIEWSKI Jan: pozycja 6 : 5,38% (4 676 głosów)
- JUNG Grażyna: pozycja 7 : 5,38% (4 676 głosów)
- REJCZYK-MATYSIAK Aneta Jolanta: pozycja 8 : 5,38% (4 676 głosów)
- KARWATOWICZ Krystian Ryszard: pozycja 9 : 5,38% (4 676 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA - GRYF XXI:
- DERA Teresa: pozycja 1 : 3,52% (3 056 głosów)
- FABISIAK Jacek Dariusz: pozycja 2 : 3,52% (3 056 głosów)
- ANDRZEJEWSKI Tomasz Zbigniew: pozycja 3 : 3,52% (3 056 głosów)
- NEUDING Artur: pozycja 4 : 3,52% (3 056 głosów)
- SUSZCZYŃSKA Lidia Małgorzata: pozycja 5 : 3,52% (3 056 głosów)
- PACHOWICZ Agnieszka: pozycja 6 : 3,52% (3 056 głosów)
- KARASZEWSKI Waldemar: pozycja 7 : 3,52% (3 056 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu polickiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PISARSKA Jolanta Barbara: pozycja 1 : 2,59% (3 178 głosów)
- KRUSZKOWSKI Grzegorz: pozycja 2 : 2,59% (3 178 głosów)
- LUBIANIEC Adam: pozycja 3 : 2,59% (3 178 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ŁYSZYK Michał Sławomir: pozycja 1 : 0,6% (734 głosów)
- KARABIN Kacper: pozycja 2 : 0,6% (734 głosów)
- KRAWCZYK Krystyna: pozycja 3 : 0,6% (734 głosów)
- EVANGELOU Magdalena: pozycja 4 : 0,6% (734 głosów)
- BONK Damian Henryk: pozycja 5 : 0,6% (734 głosów)
- ZIÓŁKIEWICZ Leszek Ryszard: pozycja 6 : 0,6% (734 głosów)
- MAZUR Bożena Barbara: pozycja 7 : 0,6% (734 głosów)
- WRÓBLEWSKI Jan Stanisław: pozycja 8 : 0,6% (734 głosów)
- MANIK Milena Marta: pozycja 9 : 0,6% (734 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- WIŚNIEWSKI Włodzimierz: pozycja 1 : 0,73% (901 głosów)
- WERNIO Patryk Bartosz: pozycja 2 : 0,73% (901 głosów)
- GAŁKA Justyna Anna: pozycja 3 : 0,73% (901 głosów)
- CZUŁKOWSKA-ŁOSIN Ewelina: pozycja 4 : 0,73% (901 głosów)
- MALLEK Piotr: pozycja 5 : 0,73% (901 głosów)
- KAMIŃSKA Karolina Edyta: pozycja 6 : 0,73% (901 głosów)
- DOMAGAŁA Jarosław: pozycja 7 : 0,73% (901 głosów)
- WOJEWODA-BRATKO Magdalena Wioletta: pozycja 8 : 0,73% (901 głosów)
- SZMIDTKE Mieczysław: pozycja 9 : 0,73% (901 głosów)
- ZIELIŃSKI Wojciech Adam: pozycja 10 : 0,73% (901 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SZWYD Janusz Józef: pozycja 1 : 3,75% (4 603 głosów)
- ARENDT Marek Piotr: pozycja 2 : 3,75% (4 603 głosów)
- CHYLEWSKA-KĘSY Danuta Barbara: pozycja 3 : 3,75% (4 603 głosów)
- POKRZYWIŃSKI Zbigniew: pozycja 4 : 3,75% (4 603 głosów)
- CZAJKOWSKA Lilia: pozycja 5 : 3,75% (4 603 głosów)
- GRUSZCZYŃSKI Artur Grzegorz: pozycja 6 : 3,75% (4 603 głosów)
- MOLENDA Sabina Joanna: pozycja 7 : 3,75% (4 603 głosów)
- GAWORSKI Włodzimierz Tomasz: pozycja 8 : 3,75% (4 603 głosów)
- JANKOWSKA-WOJTAL Agnieszka Anna: pozycja 9 : 3,75% (4 603 głosów)
- IGNACZAK Paweł: pozycja 10 : 3,75% (4 603 głosów)
- KOMAR Anna Katarzyna: pozycja 11 : 3,75% (4 603 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA - GRYF XXI:
- BEDNAREK Andrzej Jan: pozycja 1 : 3,48% (4 267 głosów)
- CHMIELEWSKA Beata Lucyna: pozycja 2 : 3,48% (4 267 głosów)
- ECHAUST Waldemar Zenon: pozycja 3 : 3,48% (4 267 głosów)
- RYL Anna Elżbieta: pozycja 4 : 3,48% (4 267 głosów)
- DOBA Gabriela Anna: pozycja 5 : 3,48% (4 267 głosów)
- GREINERT Maciej Dariusz: pozycja 6 : 3,48% (4 267 głosów)
- MIŚKIW Grzegorz: pozycja 7 : 3,48% (4 267 głosów)
- PACHOLIK Adam Ryszard: pozycja 8 : 3,48% (4 267 głosów)
- TOMANEK Sławomir Sylwester: pozycja 9 : 3,48% (4 267 głosów)
- SZUMSKI Dominik: pozycja 10 : 3,48% (4 267 głosów)
- KLABAN Tetiana: pozycja 11 : 3,48% (4 267 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że zbiera się wyniki uzyskane przez komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, uzyskujący pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?