Osiem medali Kacpra Płoszki podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w pływaniu

Karolina Brózda
Osiem medali zdobył 16-letni Kacper Płoszka z Brzezin podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w pływaniu, które odbyły się w Warszawie. Brzezinianin rywalizował z 560 zawodnikami z 80 klubów sportowych z całej Polski.

W trakcie trzydniowych mistrzostw Kacper wywalczył dwa złote, cztery srebrne i dwa brązowe krążki. Cztery medale zostały przyznane w rywalizacji indywidualnej, cztery w drużynowej.

Młody brzezinianin został mistrzem Polski 16-latków na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Pokonanie tej odległości zajęło mu niespełna 56 sekund. Kacper wywalczył także indywidualnie trzy srebrne krążki: na 200 metrów stylem dowolnym (który przegrał z pływakiem KS Delfin Gdynia o niecałe 2 sekundy), na 200 metrów stylem motylkowym (wyprzedził go tylko zawodnik KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) i na 400 metrów stylem dowolnym (do najwyższego podium zabrakło mu tylko 1 sekundy i 9 setnych).

Kacper zdobył także cztery medale drużynowo, reprezentując w sztafetach MKS Jedynkę Łódź. Złoto wywalczył wspólnie z Krzysztofem Pogodą, Kacprem Mochnalem i Szymonem Stanisławskim (w sztafecie 4x100 metrów stylem zmiennym). Wtej konkurencji startowało 14 ekip. Srebrny krążek drużyna Kacpra zdobyła w sztafecie mieszanej (4x100 metrów stylem zmiennym). Oprócz niego płynęli także Maja Grzebieluch, Szymon Stanisławski i Justyna Poznańska. MKS Jedynka Łódź złoto przegrała z UKS Żabianką Gdańsk. Pozostałe dwa drużynowe srebra dotyczyły sztafety 4x100 metrów stylem dowolnym (z Kacprem Mochnalem, Jakubem Rudzkim i Szymonem Stanisławskim) oraz 4x200 metrów stylem dowolnym (z Arturem Arentem, Krzysztofem Pogodą i Kacprem Mochnalem).

Sukces brzezinianina na mistrzostwach jest też niewątpliwie zasługą trenerów, Rafała Żebiałowicza i Bartosza Olejarczyka.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe