Kacper Płoszka potrójnym Mistrzem Polski na Zimowych Mistrzostwa Polski Juniorów w Gliwicach

Karolina Brózda
Brzezinianin Kacper Płoszka został trzykrotnym pływackim Mistrzem Polski 16-latków podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w Gliwicach.

Pierwszy złoty krążek wywalczył na 200 metrów stylem dowolnym. Kacper na pokonanie tego dystansu potrzebował zaledwie 1 minuty 47 sekund i 51 setnych. Sztafeta chłopców klubu MKS Jedynka Łódź, w którym na co dzień trenuje Kacper, zdobyła brązowy medal w konkurencji 4 x 200 metrów stylem dowolnym. Brązowi medaliści wstąpili w składzie: Kacper Mochnal, Artur Arent, Krzysztof Pogoda i Kacper Płoszka.

Drugiego dnia mistrzostw podopieczny Rafała Żebiałowicza i Bartosza Olejarczyka także nie próżnował. W konkurencji na 400 metrów stylem dowolnym Kacper zdobył nie tylko drugi złoty medal i drugi tytuł Mistrza Polski, ale pokonując 400 metrów w czasie 3 minuty 51 sekund i 69 setnych ustanowił nowy rekord Okręgu Województwa Łódzkiego 16-latków.

Trzeciego dnia zmagań Kacper wywalczył trzecie złoto, tym razem na dystansie 200 metrów swoim ulubionym stylem, czyli motylkowym. Zajęło mu to 1 minutę 58 sekund i 14 setnych. Warto dodać, że jest to kolejny rekord ustanowiony przez Kacpra Płoszkę w Okręgu Województwa Łódzkiego. Jego wynik jako 16-latka jest wyższy od rekordu 17-latków, a na dodatek stanowi ósmy czas w Europie wśród pływaków do 18. roku życia.

Do tych sukcesów brzeziński pływak dołożył 4. miejsce w sztafecie 4 x 100 metrów stylem dowolnym. Kacper najgorsze dla sportowca miejsce zdobył, ścigając się w sztafecie wspólnie z Jakubem Rudzkim, Michałem Banasiakiem i Kacprem Mochnalem.

W trzydniowych Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów uczestniczyło ponad 180 najlepszych pływaków z ponad 100 klubów sportowych z całej Polski.