Zwycięstwo szczypiornistek ChKS, porażka Victorii

Dariusz Piekarczyk
Triumf szczypiornistek ChKS Łódź w finale mistrzostw Polski juniorek! W środowe przedpołudnie podopieczne trenerów Agnieszki Kowalskiej oraz Tomasza Walickiego pokonały Dąbrówkę Gniezno 25:24 (11:15). To pierwsza wygrana łodzianek w finałowym turnieju w Rewalu.

W czwartek dzień przerwy w mistrzostwach. Za to w piątek ChKS gra z Sośnicą Gliwice. Jeśli zwycięży będzie rywalizował o miejsce piąte w Polsce. W przypadku przegranej czeka łodzianki mecz o miejsce siódme.
Szczypiorniści Victorii Tomaszów Mazowiecki przegrali za to z Zagłębiem I Lubin 27:36 (14:17) i zajęli czwarte miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Tomaszowianie grają w turnieju finałowym w Kielach. Tak jak i ChKS, Victoria może wywalczyć, co najwyżej, piąte miejsce w finale mistrzostw Polski.