Zawody spławikowe o mistrzostwo brzezińskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego

Karolina Brózda
Udostępnij:
W Rochnie odbyły się wędkarskie zawody spławikowe o mistrzostwo brzezińskiego koła PZW w kategoriach wiekowych U55 i U65.

W zawodach uczestniczyło 9 wędkarzy, w tym trzech w pierwszej kategorii wiekowej i sześciu starszych. Komisja sędziowska w składzie Tadeusz Miazek, Grzegorz Miazek i Waldemar Wójcicki po czterogodzinnym łowieniu zważyła ryby i podsumowała wyniki.

W kategorii 55 lat zwyciężył Sławomir Jedynka, który złowił ryby o łącznej masie 5,2 kilograma. W siatce zwycięzcy znalazły się złowione na pinkę m.in. płocie, karasie i leszcze, w tym karaś złoty o wadze ponad 60 dkg. Drugie miejsce z wynikiem 1,2 kg ryb (głównie płoci i leszczy) zajął Tomasz Śmiechowicz. Trzeci był Ireneusz Kubiszewski z wynikiem 0,7 kg ryb (też leszczy i płoci), złowionych na białego robaka i pinkę.

Wśród wędkarzy w wieku powyżej 65 lat wygrał Jerzy Durański, który złowił ryby o wadze 5,4 kilograma, głównie złotych karasi i płoci. Drugie miejsce zajął Bronisław Poździej z wynikiem 3,7 kg (karasie złote i płocie), zaś trzecie Tadeusz Sobieszkoda, który złowił ponad 2,5 kilograma ryb (głównie płoci, leszczy i okoni).

Wszystkie złowione podczas zawodów ryby zostały wypuszczone do wody, a wiceprezes brzezińskiego koła Michał Jedynak wręczył zwycięzcom okolicznościowe puchary.

W niedzielę (22 maja) na zbiorniku w Lisowicach odbędą się zawody wędkarskie o mistrzostwa koła metodą spinningową. Zbiórka uczestników o godz. 6.