Wędkarskie zawody podlodowe o mistrzostwo brzezińskiego koła PZW

Karolina Brózda
Na zamarzniętym stawie w Rochnie (gm. Brzeziny) odbyły się pierwsze w tym roku zawody wędkarskie o mistrzostwo koła. Z uwagi na warunki atmosferyczne były to zawody podlodowe.

Do rywalizacji przystąpiło 6 wędkarzy. Każdy musiał wywiercić w lodzie otwór o średnicy do 20 cm, z zachowaniem odstępu od pozostałych zawodników przynajmniej 10 m. 16-centymetrowa grubość lodu z jednej strony zapewniała bezpieczeństwo uczestnikom, ale z drugiej oznaczała ciężką pracę związaną z wywierceniem otworów.
Zawodnicy mogli łowić wędką o długości przynajmniej 30 cm, z ołowianym ciężarkiem zakończonym haczykiem, na którym najczęściej była ochotka.

Po trzech godzinach łowienia komisja zważyła ryby. Pierwsze miejsce z wynikiem 0,650 kg złapanych ryb i tym samym tytuł mistrza brzezińskiego koła zdobył Waldemar Wójcicki.

- Ryby były rozproszone, dlatego musiałem wywiercić ponad 30 otworów - powiedział zwycięzca.

Drugie miejsce i tytuł wicemistrza wywalczył Łukasz Matuszewski z wynikiem 0,460 kg. Wicemistrz mógł także pochwalić się największą złowioną rybą: 30- centymetrowym okoniem. Trzecią pozycję zajął Łukasz Poździej, który złapał ryby o łącznej masie 0,415 kg.

Kolejne zawody odbędą się 21 marca w Bogdance.

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?