Tygodniowy przegląd prasy (Brzeziny, 11.10-17.10.2020), poznaj najważniejsze informacje z Brzezin

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Brzezin czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Brzezin czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Brzezin, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 11.10 a 17.10.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Pogoda na Wszystkich Świętych 2020 w Brzezinach. Jaka jest prognoza pogody na święto?”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Brzeziny od 11.10 do 17.10.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Pogoda na Wszystkich Świętych 2020 w Brzezinach. Jaka jest prognoza pogody na święto?

Jaka pogoda będzie w Brzezinach na Wszystkich Świętych? Koniecznie sprawdź prognozę pogody zanim wybierzesz się na cmentarze, by odpowiednio się ubrać. Czy będzie padał deszcz, lub spadnie śnieg? Jaka jest prognozowana temperatura i siła wiatru? Zobacz prognozę pogody, by wiedzieć czy na cmentarz musisz wziąć ze sobą parasol. Wszystkich Świętych często mylone jest z Dniem Zmarłych. Czy wiesz, jaka jets różnica pomiędzy tymi świętami?

📢 Kiedy będzie padać śnieg w Brzezinach? Sprawdź, czy dzisiaj (18.10) lub w najbliższych dniach można spodziewać się zimy w Brzezinach

Gdzie dzisiaj (18.10) będzie padać śnieg? Czy do Brzezin przyjdzie prawdziwa zima? Sprawdź radar opadów śniegu, który znajdziesz w naszej prognozie pogody. Zima jest porą roku, która ma swoich zwolenników i przeciwników. Jest to czas niskich temperatur, ale także jazdy na sankach, nartach czy łyżwach. Warto wtedy zaopatrzyć się w odpowiednio ciepłe ubrania i obuwie. Dzięki naszemu artykułowi dowiesz się, czy dzisiaj lub w najbliższych dniach w Brzezinach spadnie śnieg i trzeba będzie założyć zimową kurtkę oraz odśnieżać samochód.

📢 Czy w Brzezinach kierowcy będą musieli przeprosić się ze skrobaczkami do szyb? Sprawdziliśmy warunki pogodowe z soboty na niedzielę

Chcesz sprawdzić, czy w Brzezinach jutro będzie przymrozek? Żeby ułatwić ci to zadanie, sprawdziliśmy prognozę pogody na najbliższą noc. Czego mozemy spodziewać się po nocy z soboty na niedzielę? Według prognoz, w Brzezinach będziemy mieć 2°C. Jednocześnie prawdopodobieństwo opadów deszczu wynosi 100%, natomiast wilgotność powietrza: 94%. Przewidywana przez meteorologów prędkość wiatru to 13  km/h. Sumując te dane, można stwierdzić, że w nocy nie pojawi się szron.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple iPad Pro 9,7" 32GB Wi-Fi Złoty (MLMQ2FDA)


Kruger&Matz EAGLE 702 2/16GB (KM0702)


Tygodniowa prasówka 11.10-17.10.2020 Brzeziny: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Brzezinach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus. Żółta strefa i czerwona strefa. Które powiaty w Polsce mają dodatkowe obostrzenia? [ZASADY, LISTA POWIATÓW, STAN NA 16.10]

Koronawirus w Polsce jest coraz groźniejszy. Ministerstwo Zdrowia ustanowiło żółtą i czerwoną strefę, do której trafiają powiaty, w której odnotowuje się dużą liczbę nowych przypadków zachorowań koronawirusem, który powoduje chorobę COVID-19. Które powiaty są we wspomnianych strefach od 10 października? Zobacz pełną listę w województwach.
Uwaga! W czwartek 15 października Ministerstwo Zdrowia dokonało aktualizacji stref, która będzie obowiązywać od 17 października.
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Te rośliny wg NASA oczyszczają mieszkanie ze smogu i toksyn. Które rośliny warto hodować?

Smog, który truje nas jesienią i zimą, to prawdziwa zmora. Nie możemy się od niego uwolnić mimo starań rządów i przedsiębiorców tworzących bardziej przyjazne środowisku rozwiązania. Mamy ekologiczne samochody, większą świadomość dotyczącą odpowiedniego ogrzewania domów, ale i tak wszystkie te działania to ciągle za mało. Smog jest stałym utrapieniem – i to nie tylko w południowej Polsce, jak niektórzy sądzą. Istnieją jednak pewne sposoby, które pozwalają nieco złagodzić niekorzystny wpływ złego powietrza. Jednym z nich jest ustawienie w domu specyficznych roślin doniczkowych. Podpowiadamy, o jakie rośliny doniczkowe chodzi.

📢 Komu przysługuje świadczenie postojowe? Zobacz, jak dostać 2080 zł

Poszerzono grono osób uprawnionych do świadczenia postojowego. Ponadto niektóre osoby mogą ponownie starać się o pomoc. Zobacz, czy spełniasz kryteria uprawniające do otrzymania dodatkowego świadczenia postojowego, co zrobić, żeby dostać wsparcie oraz jak tę pomoc oceniają eksperci.

📢 Arboretum w Rogowie nabiera jesiennych kolorów

Jesień w arboretum to przede wszystkim pięknie przebarwiające się różne odmiany klonów.

📢 Remont i utrudnienia na drodze krajowej 72 przy wjeździe do Brzezin

W czwartek, 15 października, ruszył kolejny etap prac związanych z naprawą nawierzchni na DK 72 w Brzezinach.

📢 Rząd ogłosił nowe obostrzenia. 152 powiaty w czerwonej strefie. Na nowej liście Warszawa i inne duże ośrodki [Lista miast i powiatów]

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych ograniczeniach wprowadzonych w żółtych i czerwonych strefach. Zmiany dotyczą m.in. szkół średnich i wyższych - w strefach żółtych przechodzą na nauczanie hybrydowe, a w strefach czerwonych na nauczanie zdalne. Ograniczenia dotyczą też liczby pasażerów w komunikacji publicznej, pracy gastronomii i organizacji wesel. Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało w czwartek listę powiatów i miast, które trafiły do tzw. strefy czerwonej, czyli objętej największymi restrykcjami. Obowiązują w niej restrykcje dot. godzin otwarcia lokali gastronomicznych czy zakaz organizacji kongresów i zgromadzeń.

📢 Mieszkańcy Brzezin pozywają do sądu Archidiecezję Łódzką

Mieszkańcy Brzezin, którzy czują się pokrzywdzeni wysokimi, ich zdaniem, cenami pochówku na brzezińskim cmentarzu parafialnym, zdecydowali się pozwać Archidiecezję Łódzką (która zarządza nekropolią) do sądu.

📢 Z ostatniej chwili. Nowe obostrzenia epidemiczne. Aż 9 powiatów i 3 miasta w Łódzkiem w czerwonej strefie. Wraca zdalne nauczanie

Z ostatniej chwili. Nowe obostrzenia epidemiczne. Aż 9 powiatów i 3 miasta w Łódzkiem w czerwonej strefie.

📢 Spotkali się, żeby podyskutować o sytuacji młodych brzezinian

W Miejskim Domu Kultury w Brzezinach odbyło się forum „Czas na Młodych”, zorganizowane dzięki dotacji przyznanej przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

📢 Najlepsze formy wsparcia dla osób szukających pracy i zwolnionych pracowników

Co piąty pracownik zmienił pracę przez koronawirusa, często w konsekwencji zwolnienia z pracy. Co zrobić, żeby wziąć sprawy w swoje ręce i uzyskać pomoc w znalezieniu pracy? Podpowiadamy, od czego zacząć.

📢 Iga Świątek w pięknej sesji zdjęciowej. Urok królowej Paryża GALERIA 15.10

Iga Świątek po triumfie na kortach Rolanda Garrosa jest na ustach całego tenisowego świata. 19-letnia królowa Paryża, jak ochrzcili ją Francuzi, zachwyciła wspaniałymi umiejętnościami, ale także urokiem osobistym. Jeden z głównych sponsorów tenisistki, marka Red Bull, przygotował dla kibiców piękną sesję z udziałem Polki. Obejrzyjcie zdjęcia w GALERII.
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Sezon w pełni, a oni wciąż bez klubu. Polscy piłkarze do wzięcia za darmo

Sezon w pełni, tymczasem wciąż nie brakuje zawodników bez kontraktów. Którzy polscy piłkarze wciąż czekają na zatrudnienie? Na liście widnieje m.in. reprezentant Polski i uczestnik Ligi Mistrzów. Sprawdźcie, kogo można pozyskać za darmo!

📢 Oprawcy domowi z województwa łódzkiego. Poszukuje ich policja. Rozpoznajesz? ZDJĘCIA

Łódzkie. Oto osoby poszukiwane przez jednostki KWP w Łodzi i podległych jej jednostek w województwie łódzkim m.in. za psychiczne lub fizyczne znęcanie się nad swoimi najbliższymi. Jeżeli któregoś z nich rozpoznajecie należy to niezwłocznie zgłosić policji. Kliknij w „zobacz galerię". Zebrany materiał pochodzi ze strony poszukiwani.policja.pl, dostępny 15 października 2020 r.

📢 Będą nowe strefy czerwone. Zostanie nimi objętych ponad 100 powiatów, w tym największe miasta

W środę padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Resort zdrowia informuje, że ponad 100 powiatów w najbliższym czasie objętych zostanie czerwoną strefą, w tym największe miasta. Rzecznik ministerstwa Wojciech Andrusiewicz przekazał, że liczba respiratorów dla pacjentów z Covid-19 jest wystarczająca, ale zaszła konieczność przeszkolenia dodatkowego personelu do jego obsługi.

📢 Koronawirus: Godziny dla seniorów obowiązują od 15 października 2020 r. do odwołania. W jakich sklepach, w jakich godzinach [LISTA PLACÓWEK]

W środę wieczorem rząd opublikował rozporządzenie wprowadzające godziny dla seniorów. Od czwartku w godz. 10-12 osoby poniżej 60. roku życia nie zrobią zakupów. Poniżej lista sklepów.

📢 Rośliny na słoneczny skalniak. Zobacz, co posadzić, żeby wyglądał pięknie

Polecamy wieloletnie rośliny, które urosną na nasłonecznionym i suchym skalniaku.

📢 Mieszkańcy Brzezin pozywają do sądu Archidiecezję Łódzką

Mieszkańcy Brzezin, którzy czują się pokrzywdzeni wysokimi, ich zdaniem, cenami pochówku na brzezińskim cmentarzu parafialnym, zdecydowali się pozwać Archidiecezję Łódzką (która zarządza nekropolią) do sądu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dopłaty do cen energii

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie