Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pogoda na wrzesień 2021. Kiedy będzie cieplej? Jaki będzie wrzesień 2021? Wkrótce poprawa pogody

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Chociaż lato trwa, za oknem aura jak w listopadzie. Chłodny sierpień z zachmurzonym niebem, padającym przez kilkanaście godzin deszczem, nie zdarza się często.
Chociaż lato trwa, za oknem aura jak w listopadzie. Chłodny sierpień z zachmurzonym niebem, padającym przez kilkanaście godzin deszczem, nie zdarza się często. Maciej Kałach
Chociaż lato trwa, za oknem aura jak w listopadzie. Chłodny sierpień z zachmurzonym niebem, padającym przez kilkanaście godzin deszczem, nie zdarza się często.

Kiedy będzie cieplej? Prognoza pogody na wrzesień 2021

- Pogoda jest dynamiczna, zmienna. Jednego dnia jest słonecznie i ciepło, na drugi dzień spada kilkadziesiąt litrów wody na m kw., wieje wiatr, a temperatura spada do 16, 17 st. C, a w nocy do 5-8 st. C - mówi Zdzisław Cyganiak, obserwator pogody.

I niestety, taka pogodowa przeplatanka może potrwać do końca lata. A to meteorologiczne kończy się 31 sierpnia, a astronomiczne 23 września. Na dłuższy powrót bardzo ciepłych, nie mówiąc już o upalnych, pogodnych dni, nie ma co liczyć. W najbliższych tygodniach nadal będą nadciągać niże na zmianę z wyżami. Słońce będzie z trudem przebijać się przez ciągle napływające deszczowe chmury. Temperatura wyniesie maksymalnie od 18 do 22 st. C. Po chłodnych i deszczowych dniach nastąpi poprawa pogody. Pierwsza jest prognozowana w połowie przyszłego tygodnia.

Długoterminowa prognoza pogody na wrzesień 2021

Z długoterminowych prognoz nie wieje optymizmem. Początek jesieni też zapowiada się chłodny, z temperaturą wynoszącą zaledwie 14-15 st. C.

Pierwsze oznaki jesieni widać w przyrodzie.

- Ptaki jakby wyczuwając zmianę pogody na chłodną i deszczową, rozpoczęły jesienną wędrówkę nawet dziesięć dni wcześniej. Opustoszały gniazda bocianów, pojedyncze sztuki widać jeszcze na łąkach nad Nerem, a większość już odleciała. W podróż do ciepłych krajów wyruszyły słowiki, dudki, jerzyki, czajki. Gołębie grzywacze gromadzą się w stada, by lada dzień odlecieć - dodaje Zdzisław Cyganiak.

Kwitnie wrzos, nawłoć, dojrzała jarzębina, a dojrzewa dziki bez. Z obfitych opadów deszczów najbardziej cieszą się grzybiarze. Już wyruszają w podłódzkie lasy na prawdziwki, podgrzybki, krawce i koźlarze, które tam się pojawiły

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na brzeziny.naszemiasto.pl Nasze Miasto