Najmłodsi brzezinianie chwycili za wędki, czyli wędkarskie zawody dla dzieci

Karolina Brózda
Na stawie w Bogdance (gm. Brzeziny) odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci. Zorganizował je brzeziński oddział Polskiego Związku Wędkarskiego. Wzięło w nich udział 16 osób.

Po trzech godzinach łowienia można było podsumować wyniki.
W grupie dzieci do lat 12 zwyciężył Aleks Matuszewski, który złowił ryby o łącznej wadze 2,875 kilograma. Drugie miejsce zajął Anna Chruścielewska (1,250 kg), trzecie Marcel Markiewicz (0,990 kg), czwarte Oliwier Kujawiak, piąte Zuzanna Głowacka, szóste Sara Krychniak.
W grupie wiekowej 12-14 lat zwyciężył Maksymilian Świerczyński (3,035 kg złowionych ryb), drugie Aleksandr Góralczyk (2,680 kg), trzecie Natalia Chruścielewska (1,275 kg).
W grupie 14-16 lat zwyciężył Maciej Miazek (1,605 kg), drugą pozycję zajął Oliwier Poździej (1,535 kg), trzecie miejsce Małgorzata Gabińska (1,255 kg).

Zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali wędki, laureaci (I-III miejsca) puchary, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale i dyplomy.

Zwycięzcą niedzielnych zawodów został Maksymilian Świerczyński, uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzezinach, który na pinkę złowił ryby o łącznej wadze 3,035 kg (najwięcej spośród wszystkich uczestników). W podbieraku znalazły się m.in. lin, karasie, leszcze i płocie. W nagrodę Maks będzie reprezentować brzezińskie koło na spławikowych mistrzostwach okręgu.

Następne zawdy zaplanowano w sobotę, 20 czerwca, o godz. 16. Tym razem będą to zawody spławikowe z okazji Dnia Wędkarza.