A. J.

avatarA. J.

Brzeziny

Piknik Rodzinny w brzezińskim Muzeum

2013-07-01 09:29:23

„Rytmy i smaki Czarnego Lądu” pod takim hasłem 30 lipca br. odbyła się impreza zorganizowana na początek wakacji przez Muzeum Regionalne w Brzezinach.
Piknik rozpoczął się o godz. 17. Zabranych przywitał dyrektor muzeum – Paweł Zybała, zapraszając do podziwiania wystawy „Africanum” i korzystania z przygotowanych atrakcji. Uczestnicy pikniku mogli skosztować afrykańskich przysmaków, jak i poznać sztukę oraz walory turystyczne krajów afrykańskich.
W programie imprezy znalazły się m. in. warsztaty kulinarne: degustacja afrykańskiej kawy, chleba bananowego i ryżu z sosem z wieprzowiny. W ramach warsztatów plastycznych dzieci tworzyły afrykańskie maski. Ponadto pod kierunkiem Pawła Zybały przy dźwiękach muzyki uczestniczy włączyli się w afrykański taniec. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prelekcja poprowadzona przez dr. Krzysztofa Grzelaka z LO w Brzezinach, który dzielił się swoimi wrażeniami z podróży po Etiopii i Kenii.
Na dziedzińcu muzeum można było także podziwiać pokaz Rzeźby „Rodem z Afryki” i porozmawiać z artystami.

Jesteś na profilu A. J. - stronie mieszkańca miasta Brzeziny. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj