Majowa rekrutacja do brzezińskiej szkoły muzycznej. Będzie można uczyć się gry na nowym instrumencie

Karolina Brózda
Karolina Brózda
Od 17 do 22 maja będzie prowadzony nabór do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Brzezinach.

Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w badaniu predyspozycji z powodów zdrowotnych, dyrektor szkoły wyznaczyła dodatkowy termin - 14 czerwca. Kształcenie w szkole odbywa się w dwóch cyklach: sześcioletnim dla dzieci w wieku 6-10 lat (obejmuje naukę gry na fortepianie, skrzypcach, gitarze, akordeonie, flecie, klarnecie, saksofonie oraz nowość - wiolonczelę), a także cyklu czteroletnim przeznaczonym dla dzieci w wieku 8-16 lat (obejmującym naukę gry na gitarze, akordeonie, flecie, klarnecie i saksofonie).
W najbliższą sobotę (8 maja) jest planowane spotkanie dla kandydatów. W tym celu szkoła prosi o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem 502 619 121.

Do klasy pierwszej cyklu sześcioletniego mogą ubiegać się o przyjęcie kandydaci po ukończeniu w danym roku kalendarzowym 7 lat lub 6 lat, w przypadku jeśli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej albo posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Do klasy pierwszej cyklu czteroletniego mogą ubiegać się o przyjęcie kandydaci po ukończeniu w danym roku kalendarzowym co najmniej 8 lat i nie więcej niż 16 lat. Rodzice lub prawni opiekunowie przesyłają zeskanowany, podpisany przez oboje wniosek na adres poczty elektronicznej sekretariat@psmbrzeziny.pl do 18 maja (termin i godzina badania predyspozycji ustalony zostanie indywidualnie dla każdego kandydata). Do wniosku należy obowiązkowo dołączyć: zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia kształcenia w szkole muzycznej I stopnia, wydane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną, w szczególnych przypadkach dopuszcza się dostarczenie zaświadczenia w innym terminie, po wcześniejszym ustaleniu go z dyrektorem szkoły); zaświadczenie o korzystaniu z wychowania przedszkolnego albo opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej; oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności; prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem; dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą.

Oryginał wniosku wraz z załącznikami rodzice składają w sekretariacie szkoły w dniu badania predyspozycji do kształcenia muzycznego. Badanie polega na sprawdzeniu uzdolnień i predyspozycji do nauki gry na określonym instrumencie. W badaniu tym sprawdzany jest słuch przez zaśpiewanie określonej piosenki – wspólna dla wszystkich kandydatów (plik do pobrania na stronie szkoły), odtwarzanie pojedynczych dźwięków – powtarzanie głosem po usłyszeniu zagranego dźwięku na fortepianie lub zaśpiewanego głosem; powtarzanie motywów melodyczno - rytmicznych – powtarzanie głosem po uprzednim zagraniu na fortepianie lub zaśpiewaniu; porównywanie melodii (taka sama, inna); porównywanie akordów (taki sam, inny); rozpoznanie liczby dźwięków zagranych na fortepianie jednocześnie; poczucie rytmu przez powtarzanie rytmów – wyklaskanie po uprzednim wyklaskaniu lub wystukaniu; pamięć muzyczna przez zapamiętywanie krótkich motywów melodyczno – rytmicznych. W badaniu brane są również pod uwagę warunki psychofizyczne kandydata w celu wyboru najbardziej odpowiedniego instrumentu.

Rekrutację do szkoły przeprowadza komisja, jednak decyzję o przyjęciu kandydata podejmuje dyrektor. Lista osób zakwalifikowanych bądź nie zostanie ogłoszona na stronie internetowej 20 czerwca br. Należy jednak pamiętać, że określenie „zakwalifikowany” oznacza, że kandydat spełnia podstawowe wymagane warunki niezbędne do nauki w szkole muzycznej i nie jest to jednoznaczne z przyjęciem. Lista osób przyjętych zostanie ogłoszona na stronie internetowej szkoły w zakładce „rekrutacja” do 5 sierpnia br.

Problemy kadrowe gastronomii

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie