Kozaki z Bełchatowa wygrały na wyjeździe z Arką Gdynia

Dariusz Piekarczyk
Przemysław Zdybowicz
Przemysław Zdybowicz Fot. Adrian Mielczarski
Wreszcie!Piłkarze GKS Bełchatów wygrali pierwszy mecz na wyjeździe w I lidze w tym sezonie, strzelając też pierwsze gole na boisku rywala!

Podopieczni trenera Marcina Węglewskiego pokonali w Gdyni Arkę 2:1 (1:0) z którą nie potrafił tam wygrać lider I ligi ŁKS Łódź remisując 0:0. Bohaterem tego spotkania był Przemysław Zdybowicz, który strzelił oba gole. To był najlepszy mecz tego piłkarza od czasy powrotu z krakowskiej Wisły. Pierwszy w tym sezonie gol na wyjeździe dla Bełchatowa padł w 21 minucie. Łukasz Wroński wyłożył piłkę Przemysławowi Zdybowiczowi, a ten z około sześciu metrów kopnął ją do siatki. Na początku drugiej połowy popularny „Zdybo” , ponownie po dośrodkowaniu Łukasza Wrońskiego, strzałem głowa pokonał bramkarza Arki. Miejscowi zdobyli honorowego gola na około kwadrans przed końcem meczu z rzutu karnego. ą

ARKA GDYNIA - GKS BEŁCHATÓW 1:2 (0:1)