Drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzezinach najlepsza w czwórboju lekkoatletycznym na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

Karolina Brózda
W Szkole Podstawowej w Gałkówku Kolonii (gm. Brzeziny) odbył się czwórbój lekkoatletyczny w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody zorganizował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

Czwórbój przeznaczony dla 6-osobowych drużyn mieszanych obejmował bieg na 60 m, bieg na 600 m, rzut piłeczką oraz skok w dal. Po podliczeniu wyników okazało się, że bezkonkurencyjni w niższej kategorii wiekowej obejmującej uczniów klas IV-VI okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzezinach. Drużyna w składzie Julia Frank, Wiktoria Kacperska, Samanta Zawadzka, Brajan Sobieszkoda, Bartłomiej Szychowski i Rafał Bariasz, zdobyła 923 punktów i puchar za zajęcie I miejsca.

II miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzezinach, która zdobyła 657 punktów, zaś III miejsce Szkole Podstawowej z Dąbrówki Dużej (634 punkty). Kolejne miejsca zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzezinach (566), Gałkówka Kolonii (334) i Rogowa (302).

Najlepszymi zawodnikami zawodów zostali Michalina Kotecka ze Szkoły Podstawowej nr 3 (194 punkty) oraz Brajan Sobieszkoda ze Szkoły Podstawowej nr 1 (236 punktów). W starszej kategorii wiekowej wystąpiła tylko jedna drużyna - ze Szkoły Podstawowej w Gałkówku Kolonii - która zajęła I miejsce.

Zwycięzców udekorowali zastępca dyrektora szkoły w Gałkówku Kolonii, Justyna Wielamek, oraz sekretarz zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, Zygmunt Dzierzyk.