Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Do Brzezin przyjechał Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych. Mówił o nowej linii kolejowej z Łodzi do Warszawy

Karolina Brózda
Karolina Brózda
W poniedziałek (1 lutego) z wizytą do Brzezin przyjechał Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych. Choć wizyta była bardzo krótka, wystarczyło czasu na spotkanie się z burmistrz Iloną Skipor i jej zastępcą Jakubem Piątkowskim.

Tematem rozmowy były warianty przebiegu nowej linii kolejowej biegnącej z Łodzi do Warszawy przez Centralny Port Komunikacyjny.
Po spotkaniu odbyła się krótka konferencja z udziałem ministra, a także Ewy Wendrowskiej z Sejmiku Województwa Łódzkiego, Piotra Ciepluchy, przewodniczącego Solidarnej Polski w Łódzkiem i doradcy wojewody Łódzkiego, oraz Krzysztofa Kotyni, członka zarządu powiatu brzezińskiego.

Zdaniem ministra Janusza Kowalskiego, najlepszym wariantem przebiegu linii kolejowej jest wariant południowy, a intencją spotkania jest uruchomienie dialogu pomiędzy samorządem, zarówno miejskim jak i wojewódzkim, a rządem i spółką Centralny Port Komunikacyjny w najbardziej transparentny sposób.

- Na dzisiaj nic nie jest jeszcze przesądzone, a od władz miasta oczekuje się konkretnych pism dotyczących postulowanego przez mieszkańców miasta przebiegu kolei dużych prędkości - mówił Janusz Kowalski.

Jak zapewniła Ewa Wendrowska, w województwie (na poziomie zarządu) zostanie wybrany najlepszy wariant dla mieszkańców Brzezin tak, żeby miasto mogło się rozwijać w każdym możliwym kierunku. Z kolei Piotr Cieplucha zwrócił uwagę, że jest to największe przedsięwzięcie inwestycyjne po 1989 roku dotyczące Łodzi i okolic.

- Rozwój Łodzi determinowany jest przez strategiczne jej położenie na przecięciu szlaków komunikacyjnych północ – południe i wschód – zachód – powiedział Piotr Cieplucha. - Gminy przylegające do Łodzi od północy i zachodu są znacznie zamożniejsze od pozostałych, a biorąc pod uwagę postulat Zjednoczonej Prawicy dotyczący zrównoważonego rozwoju należy założyć, że Centralny Port Komunikacyjny będzie stymulował rozwój gmin i powiatów leżących po wschodnio-południowej stronie Łodzi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Do Brzezin przyjechał Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych. Mówił o nowej linii kolejowej z Łodzi do Warszawy - Brzeziny Nasze Miasto

Wróć na brzeziny.naszemiasto.pl Nasze Miasto