Zgodnie z tradycją w ostatni dzień karnawału w Brzezinach obchodzone są Bogusy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Impreza rozpoczęła się 4 marca 2014 r. o godz. 18. Wydarzenie to sięgające blisko 500 lat obchodzone jest każdego roku. Według przekazów, tego dnia król Bogus wjeżdżał na beczce słynnego brzezińskiego piwa w towarzystwie rozbawionych mieszkańców.

W tym roku Bogusy przybrały wyjątkową formę. Mieszkańcy zebrali się w zrewitalizowanym parku miejskim. Goście mogli skorzystać z rejsu łódką po brzezińskim stawie. Następnie parada ostatkowa powędrowała do Muzeum Regionalnego, gdzie przeprowadzono konkurs na najładniejszy strój historyczny w dwóch kategoriach (dzieci i dorośli).

W Bogusach uczestniczyli burmistrz miasta Marcin Pluta i jego zastępca Roman Sasin.

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  zMickiewicza (gość)

  W czasach mojej młodości ( lata 80 ) na ulice Brzezin wychodziły tłumy poprzebieranych mieszkańców, nic nie było organizowane - czysty spontaniczny wymarsz. To było coś niesamowitego, te korowody ludzi chodzących ulicami.
  Teraz niestety garstka osób przychodzi na gotową imprezę :(